خاورميانه
خبرگزاری آریا در فیسبوک خبرگزاری آریا در توئیتر خبرگزاری آریا در گوگل پلاس خبرگزاری آریا در اینستاگرام
آریا در شبکه های اجتماعی:
مسؤول نبش قبر حجر بن عدي
14 ارديبهشت 1392 - 03:08:53 ب.ظ
ارسال به دیگرانچاپ با عکسخروجی عکس
خبر پیوست

مسؤول نبش قبر حجر بن عدي

بزرگنمایی: :  

خبرگزاري آريا-گروهک تروريستي "جبهه النصره" وابسته به القاعده در سوريه، مسؤوليت هتک حرمت مزار حجر بن عدي و نبش قبر ايشان را برعهده گرفت.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه خبري شبکه العالم، جبهه النصره با انتشار بيانيه‌اي در شبکه‌هاي اجتماعي و اينترنت، اذعان کرد که پيکر "حجر بن عدي" را به جاي ديگر منتقل کرده است؛ به اين دليل که نظام سوريه به جاي قبر ساختماني را اطراف آن ساخته است.
عناصر جبهه النصره پنج شنبه گذشته پس از کندن قبر حجر بن عدي، پيکر ايشان را به مکاني نامعلوم منتقل کردند.
برخي سايتهاي اينترنتي به نقل از شاهدان تأکيد کردند، پيکر حجر بن عدي هنگام خارج کردن آن از قبر کاملا سالم و مانند روز اول تازه بود.
منطقه "عدرا" در استان "ريف دمشق" که پيکر حجر بن عدي در آنجا مدفون بود، تحت کنترل عناصر وابسته به گروهک تروريستي جبهه النصره است.
اين گروهک تروريستي و ديگر گروه‌هاي افراطي بارها تهديد کرده‌اند که اماکن زيارتي و مقدس را در سوريه تخريب مي‌کنند.

قطر، عربستان و ترکيه در پس پرده اهانت به مقدسات
شيخ حسام شعيب از مبلّغان اسلامي كشورهاي قطر، تركيه و عربستان را به همدستي با گروه هاي تكفيري براي اهانت به مقدسات اسلامي و تخريب قبور بزرگان ديني متهم كرد و گفت: نبش قبر صحابي بزرگوار حجر بن عدي در ريف دمشق جرمي نابخشودني و توهين به اسلام است و سازمان همكاري اسلامي بايد مانع تكرار چنين اهانت هايي شود.
شيخ حسام اظهار داشت: نبش قبر اين صحابي بزرگوار اهانت آشكار به اصحاب پيامبر اسلام (ص) و اهل بيت (ع) محسوب مي شود و نشان مي دهد كه گروه هاي مسلح تكفيري و وهابي همچنان به تخريب اماكن مقدس ادامه مي دهند و ارزشي براي مؤمنين و مسلمانان قائل نيستند.
"شيخ مهدي الصميدعي" مفتي اهل سنت عراق نيز ، سكوت سازمانهاي اسلامي در قبال تعدي به آرامگاه "حجر بن عدي" را محکوم کرد و هشدار داد كه اين سکوت باعث بروز فتنه ميان مسلمانان مي شود.

پايکوبي عناصر مسلح هنگام نبش قبر حجر بن عدي
"احمد الخباز" از شاهدان اين اقدام تجاوزکارانه، گفت: عناصر مسلح هنگام ارتکاب اين جنايت، به جشن و پايکوبي پرداختند.
وي تأکيد کرد: مردم سوريه پس از شنيدن اين اقدام تروريست‌ها به شدت خشمگين و ناراحت شده اند.
الخباز خاطرنشان کرد: مرقد اين يار پيامبر (ص)، براي مردم سوريه از اماکن و زيارتگاه‌هاي شناخته شده و معروف بود.
الخباز اظهار داشت: افراد بسياري شاهد اين اقدام تروريستها بودند؛ و آنها پس از حفر قبر حجر بن عدي، پيکر پاک ايشان را به مکاني نامعلوم بردند.
الخباز تأکيد کرد: تخريب اين مکان مقدس و نبش قبر حجر بن عدي که از سوي مرکز جهاني فتوا به رسميت شناخته شده، اقدامي برخاسته از تفکر وهابيت است.
وي افزود: آيا حمله به قبر حجر بن عدي همان آزادي ادعايي مخالفان مسلح است؛ آيا آنان مي‌خواهند مردم سوريه را از اسلام، فرهنگ و انسانيت آزاد کنند.
الخباز گفت: عناصر مسلح هنگام حفر قبر حجر بن عدي که قبر عميقي بود، به جشن و پايکوبي مي پرداختند.
الخباز درباره هويت کساني که دست به اين اقدام جنايتکارانه زده اند، اظهار داشت: آنان در شبکه هاي اجتماعي و اينترنت خود را از اعضاي "ارتش آزاد" معرفي کردند.

کد خبر: 20130504150853250 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به توئیترارسال به بلاگرارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Googleارسال به یاهو

تعداد توصیه ها:0

 نظرات شما:

   نظر
نام:
پست الکترونیک:
متن: *
کد امنیتی: *
Protected by FormShield
 


امروز: چهارشنبه 9 تير 1395
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به خبرگزاری آریا میباشد. | درباره ما | تماس با ما | صفحه اصلی