صنعت و معدن
خبرگزاری آریا در فیسبوک خبرگزاری آریا در توئیتر خبرگزاری آریا در گوگل پلاس خبرگزاری آریا در اینستاگرام
آریا در شبکه های اجتماعی:
اطلاع از وضعيت شمول خود در طرح سبد کالا
6 بهمن 1392 - 05:39:04 ب.ظ
ارسال به دیگرانچاپ با عکسخروجی عکس
خبر پیوست
تازه ترين اخبار در خصوص سبد کالا؛

اطلاع از وضعيت شمول خود در طرح سبد کالا

بزرگنمایی: :  

خبرگزاري آريا- وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور اطلاعيه اي اعلام كرد: اخبار واطلاعات مربوط به سبد كالا كه فقط از طريق مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارتخانه اعلام مي شود، معتبر است.
به گزارش  آريا، در اين اطلاعيه آمده است: اخبار رسانه‌ها در خصوص سامانه‌ توزيع سبد كالا، اشاره به سامانه در حال آزمايش و ساختي است كه به دليل محدوديت پهناي باند هنوز نهايي نشده است.
مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن عذر‌خواهي اعلام كرد: به محض آماده‌ شدن سامانه، مراتب به اطلاع مردم عزيز خواهد رسيد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنين اعلام كرد: كليه كالاهاي مورد نياز سبد كالاي حمايتي تأمين گرديده و در شبكه‌هاي توزيع قرار گرفته است كه با راه‌اندازي زيرساخت الكترونيكي مربوطه، توزيع سبد كالا نيز آغاز خواهد شد.

شيوه هاي اطلاع از توزيع و دريافت سبد کالايي   
مردم مي توانند با ارسال شماره کارت بانکي ،‌ حساب يارانه و کد ملي به شماره پيامک 5000799 به پرتال اطلاع رساني سامانه سبد کالايي ، از وضع شمول خود در طرح سبد کالا اطلاع پيدا کنند. 
 وزارت صنعت معدن و تجارت ضمن معرفي مرکز تماس و شيوه هاي ارتباطي مردم با پرتال اطلاع رساني سامانه سبد کالاي حمايتي دولت اعلام کرد : مردم مي توانند از طريق مراجعه به سايت اينترنتي  www. yaranehkala.ir براي مشاهده اخرين اخبار مربوط به طرح و فهرست فروشگاه هاي مجاز در دسترس است.
شهروندان همچنين مي توانند از طريق مرکز تماس وزارت صنعت ، معدن و تجارت به شماره 09612 با مسئولان و کارشناسان طرح براي دريافت پاسخ پرسش هاي خود تماس بگيرند.
همچنين شهروندان مي توانند با تماس با درگاه اطلاع  رساني همراه اول به شماره 7995 * يا ارسال پيامک به شماره 5000799 با ارسال شماره کارت بانکي و کد ملي خود از وضع شمول خود در طرح اطلاع يابند و همچنين اطلاعات مربوط به موجودي سبد کالاي خود را دريافت کنند.
در اين باره دقت شود که شماره کارت بانکي که واريز يارانه نقدي به ان صورت مي پذيرد ، مدنظر است .
* چند توصيه مهم وزارت صنعت درباره سبد کالا
براي دريافت سبد کالاي تخصيص يافته به نزديک ترين فروشگاه به محل سکونت مراجعه شود.
فروشگاه هاي عرضه کننده سبد کالا مجاز به دريافت هيچگونه وجه نقدي و غيرنقدي از شهروندان نيستند.
براي دريافت سبد کالاي حمايتي به همراه داشتن کارت عابر بانک سرپرست خانوار الزامي است.
برنج - مرغ- تخم مرغ- روغن مايع نباتي و پنير اقلام تشکيل دهنده سبد کالاي حمايتي است.
تلاش مي شود سبد کالاي حمايتي به صورت يکجا به خانوارهاي مشمول تحويل شود ، در صورت ناقص بودن سبد کالا در مراجعه اول به فروشگاه امکان مراجعه مجدد براي دريافت اقلام باقي مانده آن در طول ماه وجود دارد.
خانوارهاي مشمول سبد حمايتي کالا شامل همه شاغلان و بازنشستگان دولت اعم از کارکنان رسمي - پيماني و قراردادي - تمام شاغلان و بازنشستگان نيروهاي مسلح اعم از کارکنان رسمي - پيماني و قراردادي و همه کارگران مشمول قانون کار و قانون تامين اجتماعي است.
روزنامه نگاران - خبرنگاران و هنرمندان به تشخيص وزارت فرهنک و ارشاد اسلامي - دانشجويان متاهل به تشخيص وزارتخانه  هاي علوم - تحقيقات و فناوري و بهداشت - درمان و آموزش پزشکي و دانشگاه آزاد اسلامي - طلاب به تشخيص مرکز مديريت حوزه هاي علميه سرپرستان خانوارهاي تحت پوشش کميته امداد امام خميني (ره ) سرپرستان خانوارهاي تحت پوشش سازمان بهزيستي کشور هم مشول مي شوند.
 اطلاعات خانوار مشمول سبد کالاي حمايتي از طريق کارت عابر بانکي که سرپرست خانوار در طرح يارانه هاي نقدي به سازمان مديريت هدفمندي يارانه ها اعلام کرده است، مديريت مي شود.
به ازاي هر خانوار مشمول طرح يک سبد حمايتي در نظر گرفته شده که با مراجعه سرپرست خانوار به همراه کارت عابر بانک مربوطه به فروشگاه هاي مجاز عامل توزيع در سراسر کشور تحويل مي شود.
شيوه کار در اين طرح همانند انجام خريد از فروشگاه با استفاده از کارت عابر بانک است و بدون ارائه کارت بانکي سرپرست خانوار امکان تحويل سبد کالا وجود ندارد.
همچنين مشابه همه تراکنش هاي بانکي به خاطر داشتن رمز صحيح کارت ضروري است و در صورت سه بار اشتباه در ورود رمز- کارت بانکي مسدود مي شود و ارائه خدمت مقدور نخواهد شد.

کد خبر: 20140126173904773 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به توئیترارسال به بلاگرارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Googleارسال به یاهو

تعداد توصیه ها:0

 نظرات شما:

   نظر
نام:
پست الکترونیک:
متن: *
کد امنیتی: *
Protected by FormShield
سازمان آگهی های خبرگزاری آریا
اتاق خبر آريا؛ اخبار داغ و پر بيننده رسانه ها
روزنامه خوان آريا؛ با ما هر روز روزنامه بخوانيد
Arya News Room - Iran & World Hot News
اخبار باورنکردني
اخبار و مطالب جذاب و مفيد
آخرين اخبار انتخابات در رسانه ها
 


امروز: دوشنبه 7 تير 1395
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به خبرگزاری آریا میباشد. | درباره ما | تماس با ما | صفحه اصلی